SKU
1152294
Schuller 403269 Scarlet Pendant Light 24W LED 4L With Dark Bronze Diffuser Different Colours
€650.74
In Stock
ADDITIONAL INFORMATION
| Brand: | SCHULLER S.L |
|---|---|
| Height: | 160 cm |
| Length: | 108 cm |
| Color: | Dark Bronze |
| Decoration Colour: | Multicolour |
| Voltage: | 180-240 V |
| Wattage: | 24 W |
| IP Rating: | IP20 |
| Lumens: | 760 lm |
| CRI: | >85 |
| Color Temperature: | 3000 K |
| Dimmable: | YES |
| Lamp Type: | Embedded LED |
| Material: | Aluminium, glass |
| Technology: | LED |
| Weight: | 5.1 kg |
LEARN
PRODUCT DESCRIPTION
Light color: Warm White (3000K)
Opal Acrylic Diffuser
Min Height:40cm
Max Height:160cm
Indoor use
Opal Acrylic Diffuser
Min Height:40cm
Max Height:160cm
Indoor use
EXPLORE
Related Products