SKU
1152298
Schuller 403122 Scarlet Pendant Light 18W LED 3L Opal Acrylic Diffuser With Dark Bronze Diffuser
€484.98
In Stock
ADDITIONAL INFORMATION
| Brand: | SCHULLER S.L |
|---|---|
| Height: | 160 cm |
| Length: | 44 cm |
| Color: | Opal |
| Decoration Colour: | Dark Bronze |
| Voltage: | 180-240 V |
| Wattage: | 18 W |
| IP Rating: | IP20 |
| Lumens: | 570 lm |
| Color Temperature: | 3000 K |
| Dimmable: | NO |
| Lamp Type: | Embedded LED |
| Material: | Aluminium, glass |
| Technology: | LED |
| Weight: | 3.8 kg |
LEARN
PRODUCT DESCRIPTION
Light color: Warm White (3000K)
Adjustable Height
Min Height: 40cm
Max Height:160cm
For indoor use
Adjustable Height
Min Height: 40cm
Max Height:160cm
For indoor use
EXPLORE
Related Products