Last Pieces
SKU
1139997
SCHULLER 797016 TRAMA PENDANT LED 75W 3750lm 3000K WITH OPAL DIFFUSER matt black
€561.00
In Stock
ADDITIONAL INFORMATION
| Brand: | SCHULLER S.L |
|---|---|
| Height: | 23 cm |
| Diameter: | 86 cm |
| Color: | Matt Black |
| Decoration Colour: | Opal |
| Voltage: | 170-240V |
| Wattage: | 75 W |
| IP Rating: | IP20 |
| Lumens: | 3750 lm |
| CRI: | >80 |
| Color Temperature: | 3000 K |
| Dimmable: | YES |
| Lamp Type: | Embedded LED |
| Material: | Acrylic Metal Aluminium |
| Energy Efficiency Level: | G |
| Weight: | 3.5 kg |
LEARN
PRODUCT DESCRIPTION
Eenergy class : G
LED driver with 0-10V dimmer is included
Lifetime 20000h
LED driver with 0-10V dimmer is included
Lifetime 20000h