SKU
1118293
Papadopoulos 5654 Round Recessed Panel Ceiling Light 20W LED White
€11.35
In Stock
ADDITIONAL INFORMATION
| Brand: | PAPADOPOULOS BROS O.E. |
|---|---|
| Diameter: | 23 cm |
| Color: | White |
| Voltage: | 230V |
| Wattage: | 20 W |
| IP Rating: | IP20 |
| Lumens: | 1800 lm |
| CRI: | >80 |
| Beam Angle: | 180 |
| Color Temperature: | 6000 K |
| Dimmable: | N/A |
| Lamp Type: | Embedded LED |
| Material: | Aluminium |
| Technology: | SMD LED |
| Weight: | 0.6 kg |
LEARN
PRODUCT DESCRIPTION
Cut Hole Adjustable from: 5cm -21cm
Light color: Cool White (6000K)
For indoor use
Light color: Cool White (6000K)
For indoor use
EXPLORE
Related Products