SKU
1127132
PAPADOPOULOS 6204 CEILING RECESSED DOWNLIGHT LED 18W 1600lm 3000K white
€14.70
In Stock
ADDITIONAL INFORMATION
| Brand: | PAPADOPOULOS BROS O.E. |
|---|---|
| Diameter: | 22 cm |
| Decoration Colour: | White |
| Wattage: | 18 W |
| IP Rating: | IP20 |
| Lumens: | 1600 lm |
| CRI: | >80 |
| Beam Angle: | 140 |
| Color Temperature: | 3000 K |
| Dimmable: | N/A |
| Lamp Type: | Embedded LED |
| Material: | Aluminium |
| Technology: | SMD LED |
LEARN
PRODUCT DESCRIPTION
Lifetiem 30000h