Last Pieces
SKU
1129316
Mimax Meltemi S 50" Ceiling Fan DC Motor -6 Speeds CCT 18W LED Silver/PC Diffuser Transparent
€166.60
In Stock
ADDITIONAL INFORMATION
| Brand: | MIMAX LIGHTINGS S.L |
|---|---|
| Height: | 45 cm |
| Diameter: | 127 cm |
| Color: | Silver |
| Decoration Colour: | Transparent |
| Voltage: | 220-240V |
| Wattage: | 18 W |
| IP Rating: | IP20 |
| Lumens: | 1500 lm |
| Dimmable: | NO |
| Lamp Type: | Embedded LED |
| Material: | Steel, Polycarbonate |
| Technology: | LED |
| Weight: | 6.4 kg |
LEARN
PRODUCT DESCRIPTION
Light color: 2700-4000K-6500K
Winter & summer function
Remote control included
With timer
Indoor
Winter & summer function
Remote control included
With timer
Indoor
EXPLORE
Spare Parts